Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 23.10.2018

 

 

BIST 100 :

Satış baskısı sürerken 95000'in de altına sarkarak çıkışta oluşan ikinci boşluğu da doldurdu.. "93000" in hemen üstünde yer alan diplerin olduğu seviyeye doğru sarkıyor.. 100000' deki direncin geçilememesi iyi olmadı.. Şimdi direnç "97000" e indi.. Fazla oyalandı.. İşler biraz daha uzayacak herhalde arka tarafta oluştuğu düşünülen ( finansal kuruluşlarla görüşmeler yapılıyor olabilir.. boş durulmuyor ve ekonomik sıkıntıdan kurtulmak amacıyla çareler aranıyor diye düşünüyorum ) konuşmalarda.. Burası da bekle gör politikasına dönüyor olabilir..

 

Akbnk:

 

2017 senesinin dip seviyelerinin de altında işlemler gördü son zamanlarda ve sonunda "5.34" den tepki verdi yukarı yönde.. Düşüş kanalının dışına taştı ve görünüşe göre bir TOBO taban çalışması içinde.. Başarılı olabilecek mi bakalım.. Endekste de aynı görüntüler mevcuttu ama son günlerdeki aşağı yöndeki çözülme şüpheleri de beraberinde taşıyor.. "8.30" un üstünde güçlü direnç oluşabilir ilk etapta.."6.50" deki hareketli ortalamaların yarattığı desteğin altına da sarkmazsa iyi olur gelecek açısından..

 

 

Pgsus:

"21.18" deki desteğe kadar geldi.."28.00" in üstü doldu ve artık satıcılı geçebilir o seviyelere.. "21.18" deki desteğin tutması beklenebilir belki ama altına gidilirse de fiyatta "20.00" in altı da görülebilir o zaman.. Yaşanan ekonomik sıkıntı bu sektörde de etkisini göstermeye başlıyor anlaşılan..

 

 

Thyao:

Dipleri birleştiren destek çizgisine geldi.. Buradan zıpladı zıpladı aksi taktirde "14.00" ü test etmeye gelebilir.. Yukarıda direnç "18.00" e yaklaşırken hissedilecektir artık.. Yeni havaalanının açılışına yakın herkes yukarı gider diye düşünürken senet halihazırda aşağı yönde giderek yatırımcıları şaşırtıyor.. İlla milleti ters köşe yapacaklar ya..