Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 16.10.2018

 

BIST 100 :

"100000" e atak içinde..Çanak tamamlanmış olacak ve teknik satışlar kar realizasyonları gelebilir ilk etapta.. "100000" deki 50 haftalık ortalama sağlam duvar ördü..Delik bulup duvarı aşağıya indirmeye çalışılıyor.. Stop "95000" de..

 

Aghol :

Düşüş trendi içinde.. Tepki verir diye düşünülse de bugün de ekside kapattı.Direnç "19.00' da.. Gerçi lotların fazla olmadığı ve işlemlerin az olduğu yerlerde teknik pek geçerli olmayabiliyor.. İstendiği anda yukarı gidebilir tipte senetlerden gibi davranıyor..

 

Goody :

"3.52" desteği var.. Hareketli ortalamanın üstüne çıkmıştı ama geri geldi..Bir kez daha "4.08" direncini aşmaya teşebbüs edebilir.. "4.32" direnci daha güçlü denilebilir.. "3.52" nin altı kısa vadeli stop olarak değerlendirilebilir..

 

Tahtadaki güçlü yatırımcının tercihi de fiyat hareketlerinde önemli olabilir..

 

 

 

Izmdc :

 

macd de olumlu uyumsuzluk var..Tepki gerçekleşebilir.. "2.15" in üstüne hamle TOBO taban çalışmasına yol açabilir.. Burada yıllardır etkili olan güçlü eller veya grup da olabilir eğer fiyatı yukarı atmak isterlerse.. Epeyi düştü ve diğer senetler gibi tırmanma ( ve burada kanal içinde hareket olduğu için kanalın dışına taşma çabası ) görülebilir..

 

 

Katmr :

Düşüş içinde 2016 daki dibe yaklaşınca tepkiler gelmeye başladı.. Hareketli ortalamaların altında olduğundan ortalamaların üstüne çıkmasını görmek lazım.. "7.50 "in üstünde tutunabilirse o zaman "9.50" ye kadar da tutulabilir zira TOBO tabanı çalışması içine girebilir diye beklenti oluşacaktır o taktirde.. Destek "5.75" in üstünde "6.00" yakın yerlerde oluşabilir artık....