Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 28.09.2018

 

BIST 100 :

Direnç geçilirken bankalar çıkışa etki etmeye başladı ve yükselişi sürüklüyor.. Hala "95000" stop koyarak çıkışın içinde yukarı yönde alınan pozisyonların korunması gerekiyor diyorum zira görüntü bunu gösteriyor.. "106000" civarındaki tepeye erişme amacıyla hareket devam edebilir..

Akbnk :

Hareketli ortalamadan hareketle ilk etapta "7.30" direncine doğru yöneliyor.. Sonraki hamle "7.80" e doğru da olabilir.. "6.48" in altı stop olarak düşünülebilir..

Garan :

Direnç geçiliyor.. "7.80" deki boşluğu kapatabilir.. Bu hafta sonu gerçekleşecek olan Almanya gezisinden olumlu haberler gelirse çıkış hız kazanabilir ve "8.00" e doğru yolculuk devam eder.. "7.04" ün altı stop olarak ele alınabilir..

 

 

Halkb: Kısa vadede "7.20" deki çanağı tamamlayabilir.. Üstünde ABD' den gelebilecek haberin baskısı var.. ABD' den gelebilecek olumlu haber senette yukarı yönde hızlı gidişe sebep olabilir ama işte o konuda herkes kendi kararını kendisi vermeli zira kimse bu konuda yatırımcılara alın veya satın diyemez.. Senet dolar bazında 2013 den beri bakıldığında 11 de 1 fiyata indi.. Piyasa rahip davasını da takip ediyor buradaki fiyata etki edebilir diye..

 

Vakbn :

 

"4.20" çanağını tamamlamak amacıyla yukarıya hareketlenmekte denilebilir..Tüm bankalara gelen alımlar burada da hareketli ortalamadan yukarı yönde sıçramaya neden oldu.. "3.50" in altı stop olarak ele alınıp yukarı yönde pozisyonlar "4.00" ve üstüne doğru gidiş ihtimali ele alınarak tutulabilir..

 

Ykbnk:

"2.10" daki dirence doğru hareket ederek çanak tamamlamaya gidebilir.. "1.70" stop olarak ele alınabilir.. Tek sıkıntı muhtemelen İtalya’daki problemlerin yabancı yatırımcıları tedirgin etmesi olabilir..