Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 27.07.2018

 

BIST 100 :

 

Dün uzun süre artılarda gezinen endeks kapanışa doğru rahip krizinin yeniden alevlenmesine yol açan ABD yetkililerinin Türkiye'ye uygulanabilecek mali yaptırımlarının devreye gireceği haberleriyle bir anda satışa döndü ve ekside kapattı.. Gelecek haftaya muhtemelen bir çözüm geliştirilir diye düşünüyorum ama bu kişisel düşüncem..Bu sefer de endeks sert şekilde yukarı gidebilir.. Bu şekilde aşağı yukarı kolaylıkla gidip gelebilen bir ortamda fazla iddialı konuşmak da zor olur.. "91722" in altına inilmezse pozitif uyumsuzluktan yararlanabilecek bir endeks görüntüsü bulunuyor..

Bjkas:

Liglerin başlamasına kalan zaman azalırken yapılan transferlerdeki beklentiler ve Avrupa kupalarına giriş için oynanan maçlardaki başarılı sonuçlar senette tırmanmaya sebep olabilir.. Endeksten de bağımsız hareket edebilir..

Hekts :

Çanak tamamlanmak üzere.. Teknik anlamda satışlar gelebilir belki ama en yakın destek "11.00" civarında.. İleride çanağın katlanması hedefi "15.00-16.00" aralığına taşıyabilir..

 

Soda : Uzun süredir istikrarlı bir şekilde tırmanıyor.. Hedef formasyon gereği "6.50" civarı.. "5.90" ın altına inmedikçe de bu hedefe varabilmesine şans tanınabilir..

Tcell:

Tırmanıyor.. "13.42" de direnç var ve oraya hamle yapacak gibi hareket içinde.. "11.50" stop olarak ele alınabilir.. "13.42" direncinin aşılması halinde hedef olarak "15.00" civarına bakılabilir..