Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 27.06.2018

 

 

BIST 100 :

Dün yukarı yönde tepki geldi..Durulma çabaları vardı.. "93365" desteğinin altına gidildiğinde düşüş devam ediyor diye düşünülmelidir.. Kabine çalışmaları, ekonomik programların açıklanması, nakit para bulunması için çabalar ve yabancının tüm bu işlere bakış açısı yönün değişmesine veya aynı şekilde devam etmesine sebep olacaktır.. Demeçler takip edilecek.. Yatay alan içinde biraz daha vakit geçirebilir belki ama çok fazla da kalmaz ve bir tarafa doğru yol almaya başlar..

 

Alkim :

 

Düşüş trendi devam ediyor.. "17.60" e kadar indi..Tepki vermeye çalışıyor.."19.18" ilk direnç..Hareketli ortalamalarda o civarda.. "23.00" civarındaki direnç daha güçlü..

 

Arclk :

 

Hafta başında Koç senetlerine gelen satışlar sonucu burada da fiyat "16.54" den aşağıya giderek "15.16" ya kadar indi.. "14.84" deki daha önceki dip seviyesinin üstünde tutunmakta gerçi şimdilik ama bakalım devam edebilecek mi? "27.00" lere giden çıkışın başlangıç noktasına kadar gelindi neredeyse.. "17.50" civarında direnç oluştu.. Burada da kademelerdeki alıcı satıcılar çok pimpirikli ve alım satım işlemlerinde hemen kademelerdeki lotlarda bir anda değişiklikler filan oluyor eğer birisi biraz büyük emir yazsa.. Senetler birilerinde veya fonlarda toplanmış herhalde ki fiyat kontrol altında tutuluyor gibi bir his yaratabiliyor..

Crfsa:

 

"4.27" ye indi.. Tepki vermeye çalışıyor ama ortalamaların da altında seyrediyor.. Zaman zaman grup veya spekülatör hareketleri yaşanabiliyor.. Direnç "4.69" da.. "5.00" in üstünde kalamadıkça fazla bir beklenti yaratamayacak gibi gözüküyor..

ereğli:

 

"10.28" destek.. "10.85" direnç.. Bu 2 seviye arasında gidip geliyor.. Yukarı yönde kopma yaşanırsa asgari 55 krşluk hareket yaşanabilir.. O taktirde direnç "11.50" de kendisinin gösterir.. Aşağı tarafa giderse bu sefer de "9.50" ye doğru sürüklenebilir.. İyi tutundu gerçi ama uzun süredir de çıkış akımı içinde iyi getiri sağladı..

Gerel:

 

"4.41" destek ve altı stop.. Oraya doğru geri çekilmelerde alıcı gelebilir.. Yukarı tarafta ise "5.00" geçildiğinde "5.18" ve hatta "5.50" hedefleri olabilir zira bu senette hareketler zaman zaman çok hızlı gerçekleşebiliyor..

Golts:

 

Yatırımcısını yıllar boyunca çok bekletti denilebilir.. Bölünecek filan derken yıllarca fiyat olarak "100" e yaklaştıkça satışlarla karşılaşıldı.. Uzun bir düşüş trendi içinde.. macd pozitif uyumsuzluk gösteriyor ve düşüşü onaylamıyor gerçi ama piyasanın da yardımı gerekiyor tırmanabilmesi için.. "50.00" civarında direnç var.. Esas direnç "60.00" ın üstünde görülüyor...