Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 22.06.2018

 

 

BIST 100 :

Seçim öncesi "95400" civarındaki dirençten satış geldi ama çok da fazla bir satış olmadı.. Seçime senet taşıyarak girmek istemeyenler dünkü çıkıştan yararlanıyor da olabilir.. Anketlere göre ikinci tura kalabilir konuşmaları da var.. O zaman bir süre daha alış veriş devam edebilir gelecek hafta içinde de.. “92700” ün altı stop olarak bakılabilir.. “95400” ün geçilmesi halinde de ”98000” civarı direnç oluşturacaktır.

 

Aksen:

 

Yüksekliği "H" ile belirlenen (H=4.14-3.70=0.44 )yatay alan içinde gidip geliyor.. Kopma seçim sonrası yukarı yönde gerçekleşirse teknik olarak hedef "4.60" civarı olabilir..Aşağı yönde kopma yaşanırsa da teknik olarak "3.20" civarındaki dibin test edilmesi ihtimali doğar..Düşüş trendinden kurtulma çabası içinde denilebilir ve son tepenin bir öncekini geçmesi dolayısıyla yavaş yavaş o düşüş havasından çıkıyor denilebilir..

 

Brisa :

 

"2016" senesi sonundaki dibin de altına sarktı.. Buralardan normal şartlarda bir tepki gelmesi gerekir esasında ama senetteki güçlü yatırımcı veya grup da giriş yapan yatırımcılarla uğraşabilir.. Uzun vadede yatırımcılarla uğraşsa ne olur da şu belirsizliğin olduğu seçim haftasında risk almak istemeyenleri de kınayamazsınız.."6.44-5.64" aralığında bir dip çalışmasına girerse yanaşmak lazım o zaman..Sonrasında "7.5" civarı hedeflenebilir mi diye bakılır o taktirde.. macd de pozitif uyumsuzluk var ve senetteki düşüş teknik olarak şu görünüme bakarsanız onaylanmamış durumda.

 

Otkar:

 

2015 senesinin sonundaki dip yerine kadar geldi..Tank projesinin içinde yer alamayışıyla başlayan satışlar fiyatı tepeden %60 civarında aşağıya indirdi denilebilir.. Seçim sonuçlarına göre hızlı bir hareketlenme yaşayabilir.. "80.00" direncinin geçilmesi ise fiyatı "95.00" e kadar taşıyabilecek bir ivme yaratabilir..

 

 

Trcas:

 

2017 senesinin başına dönüldü.. Bu senette kendisinden bekleneni veremeyen senetlerden..Çoğu senet eski zirvelerine giderken bu senet "3.00" ün üstüne bile çıkamadı.. ortalamaların altında ve düşüş trendi içinde ama "1.65" civarındaki dibe yanaştığı için buralarda bir dip çalışması görülebilir.. Bakalım "1.57" seviyesine kadar inen senet buralardaki tutunma çabalarında başarılı olabilecek mi bu seçim atmosferi içinde ? "2.00" in üstü direnç ve satıcılı..Bu senedin kademelerinde de eğer fazla lotluk emirler yazılırsa bir anda kademlerde garip kıpraşmalar oluyor nedense..Pimpirikli bir spekülatörü var galiba !

 

Ttkom:

 

2016 senesinin sonundaki 76000 endeks fiyatlarına indi ve hatta altına da gitti bir ara.. "5.00" civarında tutunmaya çalışıyor seçim öncesinde.. İlk direnç "5.18" de.. "6.00" ın üstü doldu ve satıcılı geçebilir.. Oluşabilecek bir çıkışta da “6.00” seviyesinin ilk gelişte hemen geçilebileceğini sanmıyorum.. Bu senette de 7.50" ye yaklaşıldıkça ana zirveler oluşuyor..Akıllarda bulunsun..

 

 

Enkai : Sağ omuzda tutunabilir ve direnci aştığında ortaya TOBO görünümü çıkabilir..

Fiyat o taktirdre “H” kadar yukarı gidebilir..

4.40”un altına gidişe “ stop seviyesi “ olarak bakılabilir..