Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 04.06.2018

 

BIST 100:

Geçtiğimiz günlerde gördüğü "97849" dibine doğru sarkınca " 97990" dan tepki çıkışı yaşanıyor.. Veriler filan pek etkilememekte artık.. Daha çok seçime odaklanıldı..Yaklaşık rakamlarla "98000-103500" aralığında gezinebilir bir süre daha ama seçime kadar büyük bir hareket olmayacak gibi.. Olursa da anket sonuçlarına göre bir hareketlenme yaşanabilir..Bir süre daha kısa vadeli al-satlara ve alışverişe devam.

Bimas:

 

Senet belli ellerde toplanmış durumda ama yavaş yavaş ortalamaların altında da kalarak aşağılara doğru süzülüyor.."67.00" civarına kadar geldi.. Yukarıda direnç "72.50" de gözüküyor o seviyede oluşan tepelere bakılacak olunursa.. "62.50" civarına kadar gelebilir de eğer tüm piyasaya şu sıralarda hakim olan satış dalgası devam edecek olursa.. Burası da doğal olarak etkileniyor.

Gents:

 

Kendine münhasır hareketlerle yükselen bir senet.. Alışveriş için değil de alıp tutanların yer aldığı bir senet olarak düşünülmeli.. Fiyat hareketli ortalamaların üstünde.."1.82" son dip.. Fiyat zaman içinde "1.95-1.45" çanağını yukarı yönde katlayarak "2.20" lere doğru hareketlenebilir gibi gözüküyor.

 

Golts:

Yuvarlandı gitti yokuş aşağı ! Yıllardır yatırımcıların çok şey beklediği ama bir türlü beklentilerinin karşılığını bulamadığı bir senet oldu..Hep uçup kaçması beklendi ama uzun süre "55-60" a al "85-90" a yaklaşırsa sat-gitsin formülünden ileriye gidilemedi.. Bu sefer nedense bayağı aşağılara geldi.. Düşüşü "47.74" deki dipler de karşılayıp tutamadı.. Alıcılar kaçtı galiba.. Yukarıda kısa vadede direnç "60.00" a yaklaşırken ortaya çıkabilir.. "40.00" a yaklaşırken alıcılar gelebilir diye düşünüyorum.

Skbnk :

Yaşanılan hareketlenme sonucu "2.00" lerde dolaşan senette haber bombardımanı bitince piyasanın da etkisiyle fiyat "1.19" a kadar çöktü.. Yatırımcılarda mallar tepe fiyatlardan ellerde kalmıştır gene muhtemelen.. Şimdi hiç haber yok ortada.. Dipler geçmişte "1.16" civarında gözüküyor... Millet çok seviyorsa bu senedi ve eğer alış düşünüyorsa şimdilerde gelmeli değil mi ? Senet nerdeyse % 50 gelmiş zirveden aşağıya.. Neyse herkesin beklentisi kendisine diyelim ve kararı yatırımcılara bırakalım.

Tektu: Klasik bir götür-getir hareketi yaşandı..Rallinin başladığı noktaya geri dönüldü.. "1.50" deki OBO zirvesi sonrasında aşağılara yuvarlanan senette bir kez daha yatırımcılar takılıp kalmış olabilir.. Şimdilerde "0.65-0.85" aralığında çanak görünümü içinde dip yapma çalışmaları var gibi duruyor..Spekülatöre bağlı bir hareket oluşabilir.. 0.73" destek ve altı stop.. Üst tarafta ise "0.97-1.00" aralığında direnç var oradaki tepelere bağlı olarak.

Vestl:

"8.30-40" aralığında dipler var ve destek o seviyelerde oluşuyor.. kısa vadede "9.51" de direnç var.. Ortalamaların altında aşağıya sürüklendi durdu..Araba projesinde ( eğer ülke yönetimi kadrosu değişirse ) seçim sonrası sıkıntı doğabilir mitinglerdeki vaatler ve TV'lerde verilen demeçlere göre..Akıllarda bulunsun.. "8.30" un altında "7.50" desteği var.. Hızlı hareket edilmesi gereken bir senet..Sert hareketler oluyor gün içinde.