Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 09.04.2018

 

 

BIST 100:

Yatay alan içinde hareket ediliyor.. Bu arada çık kısa vadede sarı renkli alan içinde bir çanak çalışması gerçekleşebilir mi ona bakılıyor.. Eğer olur da gerçekleşir ve ufak çanağı yukarı yönde katlamaya giderse fiyat yatay alanın üst bandına değer ve dirençle karşılaşabilir.. Ana destek "112500" de şimdi ( yatay alanın alt çizgisinde ).. Açıklanacak teşvikten yararlanabilecek şirketlerin peşinde yatırımcı.. Teşvik paraları borsada işlem gören şirketlerce kullanılacaksa normal şartlarda olumlu katkıda bulunmalıdır borsaya da.

Enjsa :

Halka arz sonrası gevşeyen fiyat toparlanmış gözüküyor.. Yatay alan katlama fiyatı "7.40" a doğru sürükleyebilir.. Daha büyük görüntüde ise "7.00" ve "6.10" arasında görülen üçgenin yukarı yönde kopması ve katlanması durumunda hedef fiyat "7.90" a çekilebilir..

"6.80" in altı kısa vadeli stoploss olarak düşünülebilir.

Trkcm :

Yükseliş devam ediyor.. Hareketli ortalamaların üstünde senet çıkışını sürdürüyor.. Stop kısa vadede "5.00" in altı olabilir ama ana trend çizgisinin üstünde kaldığı sürece senet tutulabilir.. Çanak katlama hedef fiyatı "5.55" civarı olabilir .

Parsn :

Düzeltme hareketi kalınlığı "h" ile gösterilen yatay bir alan içinde fazla aşağılara düşmeden gerçekleşiyor.. Hareketli ortalamanın üstünde oluşu olumlu.. Trend yukarı yönde devam ediyor.. "14.60" ın altı stop olarak düşünülebilir.. Hareketli ortalamaların üstünde yer aldığı sürece senette kalınması ve fiyatın yatay alanı katlayarak yeni zirveye gitme ihtimalinin değerlendirilmesi gerekir teknik olarak.