Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 06.04.2018

 

 

BIST 100 :

Kısa vadede “TOBO” görünümü oluşuyor sanki ve daha önce de bahsettiğim "119250-112500" aralığındaki yatay alanın alt tarafından yukarı tarafa doğru bir hareketlenme gerçekleşebilir.. Bankalar hala aportta bekliyor gibi.. İyi bir haberde yukarı yöndeki hareketi destekleyebilir.."112.500" ün altı buralarda senet alanlar için stoploss olarak bakılabilir.. Hiç bir şey garantili olmadığından stoploss kullanarak kendinizi de koruyabilmelisiniz.

Tknsa :

 

Spekülatif hareketlere maruz kalan bir senet..Zaman zaman haberler ortaya atılıyor ve senette bir hareketlenme yaşanıyor doğal olarak ama sonrasında yavaş yavaş aşağıya yöneliyor.. halen ortalamaların altında süzülüyor ama geçmişteki dibe doğru da yanaştığından belki alımlar gelebilir diye düşünülebilir.. Yatırımcıdan malları geri alıp topladılarsa gene bir hareketlenme yaşatacak haber uçururlar mı acaba? Hareketli ortalamanın üstüne çıkarsa çıkış içinde "5.05" deki tepeyi test etmek isteyebilir.

Ttkom:

 

Dertleri olduğundan senette performans yeteri kadar olmadı.. "7.00" ye yaklaştıkça satıcılar beliriyor.. "5.24" ve "5.94" deki dipleri birleştiren çizgi destek çizgisi ve senedin buradan teknik olarak zıplaması gerekir eğer yukarılara gitmeye niyeti varsa tabii.. Kırılma halinde ise senetteki düşüşün devamı beklenir ve fiyatta sonraki destek seviyesi olan "5.94" e bakılır.