Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 05.04.2018

 

BIST 100 :

Sarı renkle gösterilen yatay bir alan içinde gezinebilir.. "113268" deki dibe yanaşırken tepki geldi.. "119250" de tepeler bulunuyor.. Bugün de “halkbank” dava ile ilgili beklenenden daha olumlu bir haber geldiğinde neler senede neler olabileceğini gösterdi.. Ortalamalar hala fiyatı aşağı yönde baskı altında tutuyor.

Akbnk:

 

Kısa vadeli bakıldığında sağ omuzu "9.42" olabilecek şekilde bir tobo görünümü var.. Ortalamanın üstüne çıktığı taktirde fiyatta denemesi bugünlerde yapılmakta olan bir çıkış hamlesi yaşanabilir.. "9.42" in altı stop olarak bakılabilir bu formasyonda.. Yukarı tarafta hedef olarak "10.81" ele alınabilir kısa vadede.

Asels :

Yatay alandan aşağıya doğru hareketlendi.. Teknik olarak "H" kadar daha aşağı yönde hareketin devam etmesi beklenir.. Halka arz haberleri senede yaramadı.. Kısa vadeli bakıldığında çılgınca senedin peşinde koşan küçük yatırımcılara arz işlemi "47.00" lerden "30.00" a inen sert düşüşte spekülatörler tarafından gerçekleştirildi galiba.. Uzun vadede senet toparlanıp yeniden yükselişe geçecektir tabii ki ama kısa vadede işler uzayacağa benziyor.. Şartlar değiştiğinde fiyattaki tepki başka olacaktır ama şu görüntüde dirençler önce "30.00" sonra da "32.00" de gözüküyor.

Garan : Bir hareketlilik geldi bankalara.. Takibe alınmalı.. Daire içindeki alanda taban çalışması olabilir mi garanti verilemez ama hareketli ortalamaların üstüne gidecek bir hareketlenme olursa işler değişebilir..Şimdilerde süre giden düşüş akımı değişebilir o taktirde.. "10.61" in altı burada alım deneyenler için stoploss olarak kullanılabilir.

Halkb:

Bir süredir anlatmaya çalıştığım şu ki piyasanın fiyatladığından daha az bir şekilde gelişmeler yaşanırsa senette olumlu hareketlere şahit olunur.. Bugün bunun bir örneği yaşandı.. Tepeleri birleştiren çizginin ortaya çıkardığı direncin kırıldığı görülüyor.. Geri çekilmeler izlenmeli.

Isctr:

Hareketli ortalamanın altında "6.65" dip olmak üzere bir çalışma var.. Hareketli ortalamanın üstüne çıkarsa durum değişir ve "7.45"e doğru bir hareketlenme gerçekleşebilir.. "6.65" in altına sarkılması durumunda ise düşüşe devam edebilir.. "7.97" ve "7.45" tepelerini birleştiren çizgi direnci oluşturmakta ve o seviyenin geçilmesi halinde büyük çanağı tamamlama çalışması devreye girebilir.

Vakbn :

Düşüş trendi içinde.. Bir tepki yaşandı.. "6.75" in yani hareketli ortalamaların üstüne çıkılırsa o zaman işler değişebilir.. Halkbank'ta olumlu bir gelişme diğer banka senetlerine de olumlu yansıyabilir.. Gözüktüğü kadarla da endeksi de daha da yukarılara taşıyabilecek hareket bu sektörde yaşanabilecek olumlu gelişmelerden güç alacaktır.. “6.30” un altı trendin devamı anlamına gelecektir.

Ykbnk:

Düşüş içinde.. “Halkbank” haberi ve hareketliliği ile biraz yukarı teper gibi oldu.. Diğerlerine göre daha az tepki geldi bunda.. "4.65" geçilebilirse iş biraz değişebilir ama "4.34" ün altına da stop konulmalı her ihtimale karşı eğer buralarda alım deneyen olursa..

Diğer taraflarda daha fazla hareketlilik yaşandı esasında sabah sabah.