Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 02.04.2018

 

BIST 100 :

Kırılan destek seviyesine kadar bir hamle gerçekleştirildi ama satışlar var..hareketli ortalamaların üstüne çıkmadıkça satıcılı ortam devam edebilir.. Bir süre daha buralarda dolaşabilir zira endekste büyük etkisi olan yabancıların 4 senelik dolar bazında ortalama maliyeti 30000 dolar civarında ve ondan dolayı da aşağı gitmemekte de direniyor denilebilir.

Adana :

Çıkış trendi devam ediyor.. Fiyat "H" kadar yukarı gidebilir.. Yatay alanın katlama hedefi "7.50" gibi gözüküyor.. Paralel kanal içinde hareket devam ediyor.. "6.00" ın altı veya hareketli ortalamaların altına sarkması stopları çalıştırabilir.

Adnac:

Fincan ve kulp” görünümü biraz uzun sürdü ve biraz da spekülatif bir hareketle bir anda fincanı katladığı gibi daha da uçarak "1.66" ya ulaştı.. Birilerinin de yardımı oldu tabii ! Sonra tersyüz olma ve yeniden "1.00" seviyesine iniş gerçekleştirilirken tepelerde atlayan yatırımcılar ters köşe ve kroke oldu.. Şimdilerde yeniden tırmanma moduna girmiş gibi gözüküor.. "1.00" destek.. "1.50" ye yaklaşırken kısa vadeli satışlar artabilir.

Hurgz :

Doğan grubunun satışı haberleriyle sert yükseliş yaşandı.. Fiyat bir süreliğine "1.65-70"ile "1.25" arasında gidip gelebilir.. Fiyatın ne olacağı konusunda kesin bir mutabakat sağlanana kadar hareketlilik sürebilir.. Yatırımcılar açıklanabilecek fiyatı beğenecek mi yoksa itirazlar olacak mı ( geçmişte bir sürü senette olduğu gibi ) bu konular tartışılmaya açık olabilir önümüzdeki günlerde.