Ahmet Mergen ile piyasalara bakış - 16.03.2018

 

 

BIST 100 : Çıkışta oluşan boşluk dün gelen satışlarla kapandı ve en azından psikolojik rahatsızlık ortadan kalktı..Piyasayı etkileyen seçim ihtimali dövizi yukarıya zorlarken burası iyi dayanıyor görünüşe göre..Hala dipleri birleştiren destek çizgisi ve "119245-118787" tepelerini birleştiren direnç çizgisi arasında dar alanda kısa paslaşmalarla vakit geçiriliyor.. Bankaları etkileyebilecek yurtdışı davada karar anına yaklaşırken diğer yandan şeker fabrikalarının gündeme gelişi de bazı değişik yorumlara sebep olabilir.. Bugünlerde Halkbank’ta hareketlilik başladı.

 

 

 

Kozaa:

Gerçi çok hızlı çıktı geçen sene ve şu sıralarda çıkışı sindirme görüntüsü çiziyor ama kısa vadede çanak katlama çabası olabilir.. "7.92-6.81" tepelerini birleştiren direnç çizgisi kırıldı ve ortalamaların üstüne çıkıldı ki bu olumlu bir harekettir.. Hareketli ortalamaların altına inmedikçe tutulmalı.. "6.81" e yaklaşıldıkça satıcılar belirebilir.. "7.50" ve üstünde sıkı direnç oluşacağa benziyor.

 

 

Mgros:

"30.50" deki tepe ile "30.40" daki ikinci tepeden geçen çizgi üst bant direnç çizgisini oluşturmakta.. Alt tarafta da "22.60" dan geçen çizgi var ki bunu d bant alt çizgisi ve destek olarak tanımlayabiliriz.. Buralarda bir dip çalışması (TOBO) oluşabilir mi diye göz altında bulundurulabilir.. "25.36"nın geçilmesi yukarı yönde bir hareketlenme yaratabilir.

 

 

Petkm:

İyi performans gösteren senetlerden birisi.. Kısa vadede dirence dayandı ama orayı da aşarak ana çanak tamamlama seviyesi olan "8.56" daki tepeye doğru hamle yapabilir.. Çok kısa vadede dipleri birleştiren destek çizgisinin kırılmamasına bakılabilir ama uzun vadede hala yolu var gözüküyor..Endeksin uzun vadede dolar bazında 50000 deki tepeye gideceğine inanılıyorsa bu senette burada durmayacak herhalde.

 

 

 

Sise:

 

Çıkış akımı devam ediyor.. Kanal içinde tırmanıyor.. "4.68-5.25" çanağı tamamlandığından teknik satışlar gelmekte.. Hareketli ortalamaların desteğine bakılmalı.. Fiyat hareketli ortalamaların altına inmedikçe ilerleyen zaman içinde çanağı aşıp çanağı katlama çabası içine girebilir şimdiye kadar yaptığı gibi